Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Čas strávený před televizí byl letos v červnu opět vyšší než loni

Snad za to může letošní deštivé počasí, možná lepší televizní nabídka, ale jisté je, že oproti loňskému červnu opět vzrostla sledovanost televize. Průměrná denní doba věnovaná sledování televize byla letos vyšší než ve stejném měsíci v loňském roce. Průměrná doba, po kterou tento červen Češi sledovali televizi, byla tři hodiny a 27 minut, což bylo přibližně o dvacet minut víc než v loňském červnu. Statisticky se jedná o poměrně razantní zvýšení – a tato výrazně delší doba před televizní obrazovkou je trendem od letošního března. Je tedy patrné, že nemalý vliv bude mít i pandemie koronaviru a s ní související opatření, která držela řadu lidí doma.

Delší čas před televizí se týká všech věkových skupin

Celé první pololetí roku 2020 je co se týče sledovanosti pro televizní stanice úspěšnější, než bylostejné období vloni. Za prvních šest letošních měsíců se sledovanost dostala přes hranici 4 hodin denně (4:02 hod), což je o 12 minut více než bylo v totožném období v loňském roce. Nárůst doby strávené před televizní obrazovkou se přitom týká úplně všech věkových kategorií.

Bodovala ČT i skupina Prima

Nejlépe se v červnu dařilo stanicím České televize, které vykázaly v červnu nejvyšší podíl v divácké skupině starší 15 let i v celodenní sledovanosti. Úspěch zaznamenala i skupina Prima. Ta se díky vysílacím schématům, která byla kvůli pandemii postavené převážně na reprízách, dotáhla v celodenní sledovanosti 15+ na konkurenční skupinu Nova. Právě Primě se podařilo i během omezených možností zachovat vysílání alespoň jednoho seriálu v premiérových dílech. Šlo konkrétně o seriál Slunečná, který se i po změně vysílal jedenkrát do týdne. V hlavním vysílacím čase 15+ a v diváckých skupinách 15-54 a 15-69 nicméně zůstala nejsilnější skupina Nova. Vzhledem k tomu, že započaly prázdniny, a spolu s nimi byla uvolněna i drtivá většina opatření, dá se čekat, že čas před televizí bude postupně klesat.