Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Bláznivá komedie Slunce, seno, erotika na televizní stanici Nova Cinema

Zdeněk Troška je jako scénárista a režisér podepsán pod trilogií filmových komedií, jež mají ve svém názvu Slunce, seno, a které do kin v době svého vzniku přilákaly tisíce diváků. Pravidelně se v reprízách vracejí i na televizní obrazovky. Ne jinak je tomu u televizní stanice Nova Cinema, která do svého vysílací programu zařadila Slunce, seno a erotika, poslední ze tří zmiňovaných komedií.

Ironie a nadsázka na vlnách porevolučního nadšení

Snímek Slunce, seno, erotika vznikl krátce po Sametové revoluci v roce 1991. Není proto divu, že zobrazuje tehdejší porevoluční dobu budování nové, kapitalistické společnosti s typickou nadsázkou a kousavou ironií Zdeňka Trošky. Opět v něm vystupují postavy známé již z předchozích dvou dílů. Nechybí tu hromada nezapomenutelných hlášek a momentů. Ostatně i proto film vidělo v kinech přes devět set tisíc diváků. A stále se najde spousta těch, kteří si nenechají ujít ani jeho reprízu v televizi.

Nenechte se odradit nízkým hodnocením

I kdy film Slunce, seno, erotika ve filmové databázi nezískalo příliš vysoké hodnocení, nevypovídá to nic o jeho kvalitě. Diváci, kteří zažili počátek devadesátých let minulého století, totiž ve snímku jasně vidí tu satiru, s níž Zdeněk Troška svůj film natočil. Tentokrát se její aktéři dostanou až do slunné Itálie, když se po revoluci konečně otevřely hranice. A jako správní Češi jsou z italského kapitalismu nadšeni a hledí na něho s otevřenou pusou. Ostatně jak spousta jiných, kteří za hranice vyrazili také.

Když do Evropy, tak třeba nahatý!

Snímek Slunce, seno, erotika je opět plný humorných hlášek, v nichž je kolikrát více než zrnko pravdy. Film je lehkou podívanou pro chvíle odpočinku, kdy si chcete odpočinout a nad ničím moc nepřemýšlet. Je škoda, že se Zdeňku Troškovi nepodařilo natočit ještě čtvrté pokračování, jak původně zamýšlel, ale bohužel hlavní herci už nejsou mezi námi.