Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

BBC si brousí zuby na další Velmi britský skandál

Minisérie z roku 2018 A Very British Scandal slavila úspěch, který byl možná až trochu překvapivý.   Logicky to znamená, že rozhodnutí BBC v sérii pokračovat druhou sezónou už rozhodně překvapivé není. Za tenhle projekt získala britská veřejnoprávní televize tři nominace na Zlaté glóby a jednu z nich proměnila.

První série čerpala z předlohy Johna Prestona, vracela se do 60. let a vyprávěla příběh významného představitele Liberální strany Jeremyho Thorpa, který se rozhodl zabít svého milence – A Very British Scandal vsadil na intriky, poměrně civilní atmosféru a zároveň noirové vykreslení prostředí vysoké politiky. Největší úspěch mu však zaručila dvojice herců v hlavních rolích: Hugh Grant jako Jeremy Thorp a Ben Whishaw jako jeho dotěrný milenec Norman Scott. (Whishaw byl tím, kdo proměnil nominaci ve Zlatý glóbus).

Příběh byl uzavřen, druhá série si tedy musela najít nový skandál a ideálně takový, který bude opět „velmi britský“. Naštěstí byly šedesátky na aféry bohaté, a tak si BBC mohla vybírat – a sáhla rovnou po jednom z největších skandálů vůbec: událostech kolem rozvodu Margarety Campbellové s vévodou z Argyllu. Vévoda jednoho dne odhalil extrémně kompromitující fotografie své manželky a rozhodl se rozvést. U soudu se propíraly ty nejintimnější detaily a aféra zasáhla i přední britské politiky, neboť jak vévoda, tak média a veřejnost hojně diskutovala totožnost Margaretiných milenců a mužů na pornografických fotkách – a velmi často se docházelo k závěru, že se jedná o významné muže království.

Námět na opravdu britský skandál by tu tedy byl. Hlavní roli Margaret Campbellové podle informací ztvární oceňovaná Claire Foy, poměrně pikantní je skutečnost, že ve slavné Koruně ztvárnila královnu Alžbětu II. Vévodu z Argyllu by tom měl hrát Paul Bettany.

Datum uvedení nové minisérie není ještě zveřejněno, každopádně by jej diváci BBC měli vidět v průběhu příštího roku. Vzhledem k tomu, že první sérii odvysílala i Česká televize (pod názvem Skandál po anglicku) je pravděpodobné, že se druhé sezóny dočkají i čeští diváci.