Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Anděl s ďáblem v těle: Retro komedie na ČT2

Komedie z prvorepublikového nevěstince natočená v osmdesátých letech 20. století si i v moderní době najde své cílové publikum.

Zpěv, intriky i lechtivá zábava

Film Anděl s ďáblem v těle přenese diváky do prostředí luxusního nevěstince z doby první republiky. Madam Gábi Stolařová se stará o hladký chod svého podniku. Když za ní do nevěstince přijde bývalá studentka a příležitostná operetní zpěvačka Renáta Vaňková, ihned je jí jasné, že tato dívka do jejího podniku přiláká nové klienty.

Renáta má sebejisté vystupování i chování, krásné tělo, andělsky nevinný obličej a v sobě ďábla, který touží po penězích a nebojí se ve svůj prospěch využít ani intriky. Přestože se jedná o komedii, která má erotický podtext, veškeré lechtivé scény byly plně v souladu s cenzurou osmdesátých let.


Film se stal velmi aktuálním po roce 1989, kdy se pojmy jako zneužívání poslanecké imunity, korupce a kamarádské přerozdělování funkcí staly opět ve společnosti velmi skloňovanými.

Zajímavosti o filmu

Hlavní roli Renáty ztvárnila Zdena Studenková, která si bravurně poradila i s náročnými tanečními čísly, a to hlavně díky tomu, že se věnovala sportovní gymnastice.

Protože slovenština Studénkové byla příliš výrazná, byla v postsynchronech namluvená Evou Hudečkovou-Trejtnarovou.

Protože se jedná o film, který pojednává o nevěstinci, není nijak překvapivé, že se natáčel zejména v noci. Noční natáčení probíhalo kvůli řadě scén, které se odehrávali po soumraku, ale také na tom měl svůj podíl fakt, že herci měli řadu dalších závazků a přes den neměli většinou čas.

Jednu z hlavních postav ve filmu si zahrál také Jiří Korn. Protože si nechtěl během natáčení pomačkat kostým, o přestávkách zásadně stál a ve svém kostýmu se nikdy neposadil.

Ve filmu si zahrálo také hudební duo Kamélie. Tedy Hana Buštíková a Dana Vlková. Jedná se o jediný film, ve kterém si Hana a Dana zahrály společně.