Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

TV Nova plánuje lepší profilaci menších stanic ze svojí mediální skupiny

Větší vyprofilování menších stanic má nyní v plánu TV Nova. Jak uvádí Jakub Strýček, nový marketingový ředitel TV Nova, v poslední době se menší stanice z této skupiny obsahově dost přiblížily TV Nova jako takové. Nyní je proto cílem vedení TV Nova zapracovat na přesnější profilaci stanic.

Cílem je vyšší zisk z reklamy

Výsledkem lepší profilace malých stanic patřících do skupiny TV Nova by mělo být i větší příjem pocházející z reklamy. Marketingový ředitel se domnívá, že všechny malé stanice mají ještě další potenciál k růstu, a to v rozsahu cca 2-3 %. Nejvíce změn proběhne na Nova Action, Nova Gold a Nova 2. Vedení ale tyto stanice nechce zpoplatňovat, minimálně během tohoto roku. Nova Cinema, jež je vůbec nejstarší z malých stanic spadajících do skupiny Nova, vysílá od 1. prosince 2007. Přitom zatím žádných změn nedozná, ale proběhne na ní určitý refresh. O necelý rok později k ní potom přibyla Nova Sport 1, která běží od 1. října 2008, další v pořadí byla Nova Sport 2. Poté byla od 14. července 2012 další v řadě Nova Action. Ještě téhož roku se od 23. prosince 2012 přidala také TV Smíchov, jež od roku 2017 běží pod názvem Nova 2. Krátce od jejího startu ji potom následovala rovněž Nova Gold, ta vysílá od 22. února 2013.

 

Malé stanice konkurence

Samozřejmě mají svoje menší stanice také konkurenční televizní skupiny. Česká televize provozuje svoji ČT3. O jejím osudu by se mělo rozhodnout 24. března 2021.

Prima potom hned několik, a to Prima Krimi, Prima Max, Prima Zoom, Prima Love, Prima Cool a CNN Prima News. V těchto vodách ale k žádným významným změnám v tuto chvíli nedochází. Jedna věc ale proběhne, a sice oslavy narozenin. 1. dubna 2021 totiž uběhne přesně dvanáct let od chvíle, kdy odstartovala svoje vysílání Prima Cool.