Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

TV Joj se bude producentsky podílet na třetí sérii oblíbené Lajny

Internetová televizní platforma Seznam se rozhodla spolupracovat s TV JOJ a společně zaštítí produkci třetí řady oblíbeného seriálu Lajna. Ten bude nejprve uveden ve standardizovaném terestrickém vysílání a nedlouho poté i na internetu. Specifický typ spolupráce tím pádem stvrzuje progresivní směřování jedné z největších slovenských televizí; tedy snahy o systematičtější propojení VOD a klasického televizního formátu. Pro TV JOJ se jedná o logické vyústění a nemalou sázku na jistotu. První dvě série, jež lze najít na videoportálu Televizeseznam.cz, mají více než 16 milionů zhlédnutých zářezů na pažbě.                                                                                                                                                         

Nová série s podtitulem Zúčtování přinese celkem osm dílů po dvacetišestiminutové stopáži. Netřeba říkat, že i nadále se bude jednat o projekt scenáristy Petra Kolečka a kreativního producenta Petra Strejce. Rozhodně se nejedná o první Kolečkův scénář ze sportovního prostředí. Smysl pro zachycení svérázné poetiky sportovního mikrokosmu uplatnil již u dnes kultovního Okresního přeboru. I na něm byl znát scenáristův smysl nejen pro všední vulgaritu, ale i pro estetiku trapnosti a situační komedii v kooperaci se značně kvalitativně zavedeným hereckým ansámblem. Jeho základními stavebními kameny se staly persony jako David Novotný, Luděk Sobota nebo v jednom díle hostující Ivan Trojan.

U Lajny se sejde nejen tradiční produkční tým, ale půjde i o návrat stále velkého hereckého esa Jiřího Langmajera v nezměněné hlavní roli drsného trenéra Luboše Hrouzka, kterého spolehlivě doplní Hana Vagnerová. Příprava seriálu proběhne během léta a již od podzimu se můžeme těšit na premiéru na obrazovkách a monitorech. Vítanou spoluprací obou vysílacích platforem se z Lajny stal mezinárodní projekt.