Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Srpnové vysílání ovládly reprízy kriminálních seriálů

Co se týče sledovanosti pořadů jednotlivých televizních stanic, u všech většinou vedou jejich zpravodajské relace. Pokud je však pomineme, po celé prázdniny diváci nejvíce sledovali reprízovaný seriál Policie Modrava. Tento kriminální seriál byl úspěšný už během svých premiér a ukázalo se, že jeho fanoušci si starší díly rádi během léta připomenou. Vůbecnejúspěšnější srpnový díl sledovalo v průměru 1,18 mil. diváků starších 15 let.

Vraždy, loupeže a záhady mají diváci rádi

Mezi další úspěšné pořady, na které se dívalo přes milion diváků, patřily v srpnu také seriály Specialisté, Četnické humoresky a Kriminálka Anděl. Asi nepřekvapí, že u všech výše zmíněných seriálů šlo také o reprízy a všechny pořady mají detektivní nebo kriminální tematiku. Znovu se tedy ukázalo, že Češi milují nejen kriminální náměty, ale také českou seriálovou tvorbu.

Co do celkové výše sledovanosti byla nejúspěšnějším srpnovým televizním kanálem Česká televize. Její podíl v kategorii starších 15 let tvořil 28,74 %.Skupina Nova dál zůstala nejsledovanější v mladších diváckých kategoriích 15-54 a 15-69 a také se jí nejvíce dařilo v hlavním vysílacím čase. Stěžovat si ale rozhodne nemůže ani skupina Prima. Oproti loňskému srpnu si ze všech televizních stanic polepšila v divácké přízni nejvíce.Další místa na pomyslném žebříčku sledovanosti zabrala televize Barrandov a také skupina stanic Atmedia. Jejich podíl je nicméně oproti velkým televizním skupinám skutečně spíše menšinový.

Podzimní program je v plném proudu

Aktuálně mezi sebou hlavní televizní kanály svádí boj o úspěch v podzimním vysílání a není zatím jasné, kdo z něj na konci vyjde úspěšně. Většinu programu opanují již dobře známé seriály nebo pořady, jelikož během koronavirové pauzy a letních prázdnin nebyl prostor pro vytváření nového obsahu. Nezdá se ale, že by s tím diváci byli nějak nespokojeni. Koneckonců, staré a osvědčené seriály je pořád lákají nejvíc.