Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

ČT Sport dosahuje skvělých výsledků

Může se to zdát pro leckoho překvapivé, ale Česká televize je stále nejsledovanějším vysílatelem v České republice. Počítaje statistiku do konce května, zaznamenala ČT dokonce nejlepší výsledky od roku 1998. Lví podíl měl na počtu sledujících zcela jednoznačně ČT Sport, vysílající všechny hokejové zápasy. Bereme-li v potaz pak starší diváky, na nejlepší letošní výsledek dosáhla v pátém měsíci i ČT3. Pro zájemce o přesnější datové výstupy, činil podíl diváctva 32,72 %. Svým vysílání osloví skupiny programů České televize více než 7,5 milionu diváků. Je třeba zmínit i podíl v době prime time během 19. a 22. hodiny: výsledné číslo 31,84 % se stalo nejlepší výsledk+em za posledních dvacet let.

Pokud jsme zmínili i hokej, je nutné mluvit i o samotném ČT Sport. Díky zájmu o mistrovství světa byl květen rovněž nejsledovanějším měsícem za poslední dva roky. Utkání s Běloruskem sledovalo více než 1,4 milionu diváků starších čtyř let, nepočítaje v to dalších 80 tisíc diváků, jež přenos sledovali na internetu. Nakonec Trojka také – slavící v březnu první rok vysílání – zaznamenala svůj úspěch. Od svého vzniku se zapsala za minulý měsíc prozatím nejlepšími čísly. Nakonec Déčko se s podílem 29,4 % z divácké skupiny 4-12 let ustanovilo svůj rozhodně nadprůměrný výsledek.

ČT Sport nebude rozhodně přicházet o své diváky ani v následujících týdnech až měsících. Již 11. června začíná fotbalové mistrovství Evropy. Nebude překvapením, když sdělíme informaci, že diváci budou moci sledovat úplně všechny zápasy. Fotbaloví fanoušci se mohou těšit nejméně na tři zápasy reprezentace: 14. června bude na programu zápas se Skotskem, o čtyři dny později se Češi utkají s Chorvatskem a pak je čeká zápas s jedním z favoritů, a to s Anglií. Ani po konci EURA nebude ale všem sportovním dnům konec: Letní olympijské hry v Tokiu započnou svůj dvoutýdenní maraton již 23. července.