Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Česká televize oznamuje přípravu a realizaci nových projektů na podzim

Prakticky nikdy by se nedalo říci, že by Česká televize v nějaké menší míře připravovala nové projekty, jichž je nejen výrobcem, ale i producentem. Větší, ruku v ruce s různorodostí, množství jich na televizní obrazovky přijde i na podzim. A to nejen z hlediska žánrové pestrosti, ale i z hlediska formátu či cílové skupiny.                                                                                                                                                                 

Své o připravovaných dílech budou již dozajista vědět příznivci kriminálního žánru. Na podzim se začne chystat třetí série Případů 1. oddělení. Původní dvě série, realizované na motivy skutečných případů do jejichž rekonstrukce zasvětily nemalé množství diváků a divaček, vznikaly již před sedmi, resp. pěti lety. Své obecenstvo si přitáhly nejen díky preciznosti popsaných případů a realističnosti dialogů, ale i díky výbornému hereckému obsazení dvorních českých herců jakými jsou oblíbení a velmi často obsazovaní Ondřej Vetchý, Boleslav Polívka či Petr Stach. Nejiná plejáda bude představena i v další sérii. Vedle zatím jen chystaných Případů jsou tu ale v pokročilejší fázi i jiné projekty: zejména minisérie Docent,
o níž už padlo o poznání více zřetelnějších informací. Režisérem je již v televizní sféře renomovaný Jiří Strach a hlavní roli pátrajícího akademika neztvární nikdo jiný než Ivan Trojan. Mimo obě výše zmíněné série je v produkci ještě další kriminálka s klasickým názvem Stíny v mlze, kde na hlavní herecké party vynaloží své síly Petra Špalková a Jiří Vyorálek.

Česká televize se ale nezaobírá jenom detektivním či policejním subžánrem a myslí i na širší divácké vrstvy. Komediální stránku obstará režisér Jiří Vejdělek, který se spolupráci se scenáristou Markem Epsteinem připravuje pět povídek ze zdravotnického prostředí pod názvem Hlavně to zdraví. A nakonec bude na podzim k vidění vedle fikčních děl i dokumentární filmy. Patronem se televize stane i zejména pro dokumenty o skladateli Bohuslavovi Martinů či o legendárních stíhacích pilotech Františku Fajtlovi a Filipu Jánském.