Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Bodovaly Kukačky a Zločiny Velké Prahy, Telly nabídla sportovní novinky

Prvenství ve sledovanosti náleží České televizi a Nově. Diváky nadchly závěrečné díly dvou oblíbených seriálů. A internetová a satelitní televize Telly sází na sport.

Nejsledovanější Česká televize a Nova

V březnu hlásí nejvyšší podíl sledovanosti Česká televize, která stejně jako měsíc předtím překročila hranici 30 %. Tentokrát dosáhla podílu 32,81 %, a to ve věkové kategorii 15+ během celého dne. Podobně dobrý výsledek mají kanály České televize i během hlavního vysílacího času, a sice podíl 30,77 %. Věkovým kategoriím 15-54 vévodí Nova, a to během celého dne i v hlavním čase, stejně tak skupině Nova patří i prvenství v kategorii 15-69 let, a to opět pokud jde o prime-time čili hlavní vysílací čas. Meziroční srovnání nahrává i Primě, která vzrostla o 2,4 %. Rostou také její tematické kanály, a to Prima Zoom, Prima Max a Prima Krimi, podobně se vyvíjí rovněž Nova 2. Lehce stoupá zpravodajská CNN Prima News, a to o 0,75 %.

Vítězily závěrečné díly seriálů

Pokud hovoříme o sledovanosti, čtvrteční večer náležel primáckému seriálu Slunečná s 1,15 miliony sledujícími. Závěrečný díl seriálu Kukačky se v pátek 2. dubna 2021 na ČT1 vyšplhal na úctyhodných 1,56 milionu diváků ve skupině 15+. Velice podobného úspěchu se o dva dny později na ČT1 dostalo také závěru seriálu Zločiny Velké Prahy, který si pustilo 1,55 milionu diváků. ČT1 náleží i sobotní prvenství, tentokrát se zábavným vzdělávacím pořadem Zázraky přírody s 1,17 milionem diváků starších 15ti let.

Sázka na fotbal i UFC

Novinky v poslední době připravila také internetová a satelitní televize Telly, přibyly nové televizní kanály. Únor 2021 u ní byl ve znamení nového balíčku Sport online, který divákům nabízí například fotbalovou Premier League, dále německou Bundesligu, španělskou LaLigu a rovněž italskou sérii A. Lákadlem je i NFL, tedy liga amerického fotbalu, která zahrnuje samozřejmě i SuperBowl. Dále se počínaje letošním lednem objevují zápasy UFC. V březnu 2021 obohatila nabídku ještě o WWE, tedy sportovní přenosy wrestlingu.