Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Ztráta pro Primu! Odchází Jitka Obzinová

Jak už to tak v showbyznysu bývá, občas se někteří lidé rozhodnou opustit svá dosavadní pracovní místa a jdou raději hledat nové výzvy. To samé aktuálně potkalo také televizi Prima, kterou po deseti letech opouští šéfka zpravodajství a publicistiky Jitka Obzinová. Co jí k tomuto rozhodnutí přivedlo? A kdo jí v důležité funkci prozatím nahradí? To se dozvíte v následujících řádcích, takže rozhodně nikam neodcházejte.

Kariéra Jitky Obzinové v televizi Prima

Mnohým z vás se tomu možná ani nechce věřit, ale desetiletá éra Jitky Obzinové ve vedení Primy je nyní u konce. Primu navíc opouští definitivně, takže nezaujme ani žádnou jinou pozici. Televizní společnost nyní musí akutně řešit hledání adekvátní náhradu za zkušenou harcovnici, která by měla po Obzinové mimo jiné převzít i dohled nad plánovaným projektem CNN Prima News.

Sama Obzinová své rozhodnutí komentovala se slovy, že je načase jít dál a začít se věnovat i něčemu jinému než pouze práci. Zároveň by prý ráda poděkovala všem kolegům za dlouholetou spolupráci a doufá, že na ni budou vzpomínat jenom v dobrém. Dále věří, že se Primě podaří najít odpovídajícího nástupce, který se chutí zhostí nových výzev, z nichž nejvíce vyčnívá právě zmiňované CNN Prima News.

Vedení Primy se prostřednictvím generálního manažera Marka Singera veřejně prohlásit, že ačkoli je odchod Obzinové mrzí, do další životní etapy jí přejí jen to nejlepší. Stejně jako bývalá šéfka zpravodajství věří, že kvalitní náhrada se najde co nejdříve.

Dočasné řešení je Čeřovská

Jelikož se Primě zatím nepodařilo odpovídající náhradu za Obzinovou najít, dočasně její povinnosti převzala Eliška Čeřovská, která do té doby plnila roli šéfeditorky zpravodajství. O výběrovém řízení a případných kandidátech by mělo být jasno v průběhu nejbližších dnů. Stane se novým šéfem opět žena, nebo ji vymění nějaký muž?