Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Zločiny u Bodamského jezera aneb na Prima Krimi startuje německý seriál Pobřežní stráž

Televizní detektivní příběhy jsou stále oblíbené. Je tomu tak proto, že si člověk u nich odpočine, a když je dobrá zápletka, tak se i pobaví. Na TV kanále Prima Krimi začíná v neděli 14. srpna německý kriminální seriál s úchvatnými scenériemi Bodamského jezera. V jeho exteriérech se budou odehrávat jednotlivé díly. Na co se v nich mohou diváci těšit?

Zpátky do rodného kraje

Hlavní hrdinka seriálu Pobřežní stráž, Nele Fehrenbachová, společně se svými dětmi se vrací do kraje, v němž se narodila, aby zde přijala práci velitelky celého týmu. Nelin vstup do nové životní etapy nebude tak jednoduchý, jak se na první pohled může zdát. Na její místo si dělal zálusk ambiciózní kolega Andreas Rambach, na klidu jí nepřidá ani zatvrzelý pedant Pirmin Spitznagel. O romantické chvíle se možná postará kapitán švýcarské pobřežní stráže Adrian Aubry.

Přelidněné ulice v seriálu nehledejte

Kdo už je přesycen detektivními příběhy z rušných ulic velkoměst, tak v seriálu Pobřežní stráž si přijde na své. Exkluzivní záběry Bodamského jezera a Alp budou takovou třešničkou na dortu. Tím základem ale bude dobře propracovaná kriminální zápletka, jež diváka vtáhne do děje a dá mu na více než 45 minut zapomenout na běžné denní starosti. Vyšetřovatelé Pobřežní stráže mají na starosti dohled na nelegálním překupnictvím, pašeráctvím, kdy otevřená hranice Schengenského prostoru nekalým živlům nahrává do karet.

Zajímavosti o seriálu

Německý seriál Pobřežní stráž se začal vysílat v roce 2017. Natočeno bylo zatím 6 sérií, které mají celkem 56 epizod. Nové díly nenechají na sebe dlouho čekat. České diváky možná bude zajímat, že se seriál mimo jiné natáčí také v německém městě Kostnice, neblaze proslulým upálením mistra Jana Husa. Od jeho dob se ale hodně změnilo a vyrostlo v největší město na březích Bodamského jezera. Kromě Kostnice uvidí diváci i záběry z města Radolfzell a dalších míst.

I když vypadá policejní stanice Pobřežní stráže velmi věrohodně, jedná se ve skutečnosti o klubovnu klubu vodních sportů. Perličkou jsou špatně označené hodnosti na uniformách hlavních hrdinů. A protože to většina diváků asi nepozná, kvalitu seriálu to nijak nesnižuje.