Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Zajímá vás život Marie Terezie? Tak to se příští rok můžete těšit na pokračování minisérie ČT

Císařovna Marie Terezie patří mezi nejvýznamnější ženy české historie. Díky pokračování minisérii České Televize se o ní dozvíme více – a to již po novém roce. Navíc to vypadá, že tato minisérie nezůstane bez pokračování.

Osud Marie Terezie pokračuje

V současné dobře probíhá v rakouské koprodukci natáčení pokračování minisérie o vládkyni Marii Terezii. Jan Maxa na besedě v Karlových Varech prohlásit, že bychom se vysílání nových díků měli dočkat krátce po novém roce. Bylo navíc i potvrzeno, že již v tuto chvíli se jedná o tom, že toto pokračování nebude v žádném případě poslední.

Co čeká Marii Terezii tentokrát? Děj navazuje na ukončení předchozích dílů, tedy začíná po korunovaci Marie Terezie uherskou královnou. Nové díly zahrnou časové období tří let (od roku 1741 do roku 1743). Poslední důležitou událostí, které bychom se v této minisérie měli dočkat, je korunovace Marie Terezie českou královnou.

Režisér Robert Dornhelm o minisérii řekl: „Nejde přímo o pokračování, ale o začátek nové cesty.“ Zároveň upozornil na to, že v těchto dílech se počkáme více politiky, intrik a společenského kontextu. O humor se ale diváci bát nemusí – podle režiséra Roberta Dornhelma zůstane v minisérii zachován.

Herecké obsazení

Tato minisérie má opět kvalitní herecké obsazení. V hlavních rolích můžete vidět:

-        Stefanii Reinspergerovou jako Marii Terezii

-        Vojtěcha Kotka jako Františka Štěpána

Můžete se těšit i na herecké výhony Zuzany Stivínové, Davida Švehlíka, Táni Pauhofové nebo Lenky Vlasákové. Scénář obstaraly scénáristky Mirka Zlatníková a Lucie Kopecká a o složená hudby se postaral hudební skladatel Roman Kariola.

V minisérii bude k vidění řada krásných lokací. Natáčelo se na zámcích ve Valticích, Kroměříži, Jaroslavicích a Českém Krumlově. Natáčení probíhalo i na Trojském zámku a v brněnském Mahenově divadle.