Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Televize Nova možná bude mít jiného majitele

Televize Nova, na kterou se všichni alespoň někdy díváme, je v rukách společnosti CME, respektive je jejím majitelem. Tato bermudská společnost působí v několika státech, včetně Slovenska, Slovinska, Rumunska a Bulharska. Nyní však oznámila, že neví co s českou stanicí a zvažuje, kromě jiného, také její prodej.

Komise navrhne, co by mohlo být dál

V podstatě jde o to, že CME ve spolupráci s právníky a poradci se nyní snaží přijít na to, jakou má televize Nova budoucnost a zvolit novou strategii firmy. CME tak stanovilo čtyřčlennou komisi, která má prověřit nejrůznější varianty, včetně samotného prodeje. V podstatě může jít o několik variant:

-        Prodej celé společnosti

-        Prodej části společnosti

-        Pokračování v dlouhodobém plánu

Společnost CME snižuje své dluhy

Společnosti CME se ale nedaří vůbec špatně. Sice má dluh ve výši 783 miliónu dolarů, nicméně se ji podařilo ho za poslední rok snížit téměř o čtvrtinu. Předseda této společnosti sdělil, že CME nikdy nebyla v tak dobré formě, jako je teď.Jak to ale všechno bude dál, se nejspíše v nejbližší době nedozvíme. Firma uvedla, že dokud nebude jasný celý postup a výsledek komise, nebude nic CME zveřejňovat.

Co je zač společnost CME?

Pokud se v tom stále ještě nevyznáte, tak CME je bermudská společnost, která vlastní CET 21, tato společnost pak má licenci na provozování několika televizních stanic, včetně Novy, Novy Cinemy a všech ostatních dceřiných kanálů Tv Nova. CME pak provozuje celkem padesát stanic ve zmíněných 5 státech. V České republice se této společnosti zvedly výnosy o více než 10 %, což jsou v současné době výnosy ve výši 5,3 miliardy korun. Jak to bude dál, si budeme muset počkat, nicméně i kdyby se vlastník změnil, pravděpodobně se změny pro klasické diváky pravděpodobně nezmění. Díváte se na některou ze stanic Nova. Nebo dáváte přednost jiné?