Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Televize Nova hlásí příklon k serióznějšímu zpravodajství

S nedávnou změnou grafické podoby zpravodajského studia na TV Nova televize oznámila, že to bude znamenat i příklon k serióznější podobě předávání domácích i světových novinek. Jinými slovy chce televize celé zpravodajství řádně zpřehlednit a vyčistit. Šéfredaktor zpravodajství Michal Kratochvíl vysvětlil, že hlavním cílem je snaha o eliminaci rušivých prvků.

Změny se dočká i znělka, jejíž hudební tóny do časového odpočtu začátku relace. Stejně tak prostor za moderátory se úplně zbaví veškerých nadbytečných vizuální vjemů. Nebudou už se užívat krátká videa, ale pouze obrázky v pozadí při představení konkrétní zprávy moderátorem. Jak Kratochvíl dodal, fotografie budou „jasné, stylizované a bude z nich na prvních pohled zřejmé, co mají sdělovat“. Grafy, tabulky či jiné srovnávací údaje už nebudou mít žádný prostor. Celá strategie se děje předně za účelem větší serióznosti.

Mimoto se pozice moderátorů přesune do strany, živé vstupy budou ve stěně a dokonce i ubude situací, při nichž by se využívalo čtecí zařízení. Obecně se moderátorská práce na Nově bude co nejvíc odklánět od čtení a při řadě situací se čtecí zařízení zejména při živých vstupech už vůbec nepoužívalo.

Jak již bylo vícekrát zmíněno, studio slouží zejména zpravodajským a publicistickým pořadům jako jsou Televizní noviny, Odpolední televizní noviny, Polední televizní noviny, Počasí, Sport či Střepiny; svůj prostor v něm dostane i letošní volební vysílání nebo živá studia pro úterní a středeční přenosy fotbalové Ligy mistrů. Zápasy totiž od letošního podzimu začaly vysílat sportovní kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4.