Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Televize Barrandov má opět problémy

Televize Barrandov má v poslední době až příliš problémů a nyní vyvstal další. RRTV neboli Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila Barrandovu pokutu 200 000Kč. A za co? Podívejte se, jaké další nepříjemností musí televize řešit a nejedná se o žádné malichernosti, ba naopak se může jednat o ohrožení zdraví.

Klamavá reklama může za pokutu 200 000 Kč

Tentokrát však nešlo o to, že by televize porušovala licenci, ale o to, že odvysílala na stanici Kino Barrandov reklamu na prsten, který by měl fungovat tak, že vyléčí nebo, chcete-li odstraní, duševní a tělesné nemoci. To však může působit jako klamavá reklama. Konkrétně se jedná o teleshopping Klenot tv. Problémem je to, že by nákup prstenu mohl způsobit to, že lidé se přestanou o své zdraví zajímat a řešit ho s odborníky, přičemž by mohlo dojít k následkům. Především pak by mohli být ohroženi senioři, kteří snadno podlehnou koupi a nedokáží někdy odhadnout to, jestli jim prsten opravdu pomůže či nikoliv.

Televizi opakovaně klesá sledovanost

Pro TV Barrandov by to mohl být opravdu problém, jelikož se nachází ve finančních potížích. Proč tomu tak je:

-        Televizi opakovaně klesá sledovanost

-        Klesá zájem obchodních partnerů

Televize pravděpodobně pokutu nezaplatí a bude tak požadovat rozhodnutí soudu. Není to ale jediný problém, který TV Barrandov musí řešit. RRTV upozornila i na případ klamavé reklamy v podobě doplňku stravy Červeného ženšenu. Jde totiž o přípravek, který zvyšuje sexuální výkonnost a televize má povinnost takovouto reklamu odvysílat v nočních hodinách. I sami diváci se podílí na tom, že TV Barrandov má v poslední době takové problémy a to především podáváním stížností. Dříve měla televize i oblíbené pořady, nyní však se dáříci, že to s ní jde s kopce. Sledujete tuto stanici, a co si o jejích problémech myslíte vy?