Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat
Oblíbené tv
Zde budou po přihlášení nebo registraci zobrazeny vaše oblíbené televize.


Zpravodaj

Space-opera Serenity na televizní stanici Nova Cinema aneb znalost seriálu není podmínkou

Nenechte si ujít dobrodružný film USA Serenity, natočený podle dříve vysílaného seriálu Firefly. Málokdy bývá film lepší než seriál, což se v tomto případě rozhodně nedá tvrdit. Od prvních minut čeká na diváky neskutečná jízda časem, prostorem a vesmírem, která dává odpověď na mnohé otázky, jež nebyly v původním seriálu zodpovězeny.

Sci-fi: Akční pohádka pro dospělé

U sci-fi snímků ocení divák zejména to, že se jedná o umělecký žánr, v němž je hodně vymyšleného. Je to vlastně něco jako pohádka pro dospělé. Objevují se v něm spekulativní technologie nebo přírodní jevy, případně neznámé formy života. Děj se často zasazen do vesmíru, budoucnosti, případně historie. Většinou jde o zápas dobra a zla, tak jak tomu v pohádkových příbězích bývá.

Moderní sci-fi filmy v sobě ještě navíc mají akční složku, aby se divák opravdu nenudil. Pochopitelně nesmějí chybět perfektní trikové záběry, jež filmu dodávají tu pravou šťávu. Hodně záleží i na volbě námětu a téma, což se v případě filmu Serenity povedlo na výbornou.

Výpravnější a bombastičtější než seriál

Film se jeho tvůrcům (scénář a režie Joss Whedon, kamera Jack N. Green), rozhodně povedl. Vyhráli si s jednotlivými detaily, aby každý pohyb osob či vrznutí dveří podpořilo celkovou atmosféru snímku. Divák, co má na uších sluchátka, si rozhodně odnese více než dobrý zážitek. Scénář dal velký prostor postavě River. Ale vlastně nejen jí. Dá se říct, že její potenciál byl ve filmu plně využit.

Serenity si pravděpodobně užije o kousek víc divák, který viděl i seriál Firefly, protože tuší, na co filmové zpracování příběhu navazuje, a pravděpodobně ho nepřekvapí ani počet mrtvých, jenž se ustálil na čísle 74. Ale ani divák, co seriál nezná, o nic nepřijde.

Film Serenity byl prvním snímkem uvedeným Universalem na HD-DVD.