Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Soukup před soudem pohořel – bude se muset ČT omluvit?

Výroky, které zazněly pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa na účet hospodaření České televize, předpondělním soudem neobstály. Česká televize teď očekává soudem uznanou omluvu.

Pověst ČT v ohrožení

Česká televize se v poslední době potýká s vážnou kritikou. Mezi hlavní protagonisty této kritiky patří bezesporu Jaroslav Soukup, ředitel TV Barrandov, který si ve svém pořadu nebral servítky.  Prohlášení jako: „Veřejnoprávní televize nepodléhá vůbec žádné kontrole a peníze v ní mizí úplně nekontrolovatelně“ aže ČT sport je „skutečná studnice profesionální korupce", která padaly v loňském roce v pořadu Jaroslava Soukupa se dočkaly soudní žaloby za zasáhnutí do dobré pověsti ČT.

Česká televize se stala vítězen soudního sporu mezi těmito médii. Soudkyně Irena Karpíšková okomentovala své rozhodnutí tím, že: „Vytýkané jednání neleze již označit za věcnou kritiku, ale za dehonestující tvrzení.“ TV Barrandov ale nehodlá ustoupit z boje snadno. Proti rozsudku, který ještě není pravomocný, se hodlá odvolat.

TV Barrandov pokračuje v útoku

Přesto, že Jaroslav Soukup dostal v prvním kole „přes prsty,“ nezdá se, že by měl v plánu s kritikou ČT přestat – v tiskovémprohlášení řekl: „Televize Barrandov zásadně odmítá pokusy České televize o cenzuru českého mediální prostředí.“ Jaroslav Soukup také opět upozornil na fakt, že ČT do současné doby nezažádala Nejvyšší kontrolní úřad o kontrolu svého hospodářství. „Trvám na všem, co jsem v průběhu pořadu řek, a nevidím jediný důvod se omlouvat,“ prohlásil Soukup.

To, že Jaroslav Soukup českém mediálním prostředí ví své svědčí i to, že vlastní:

-        vlastní Médea Group

-        vlastní Empresa Media (mj. TV Barrandov, časopis Sedmička, časopis Týden)

-        moderuje pořad Týden s prezidentem

Jaroslav Soukup v loňském roce založil politické hnutí List. Také oznámil, že se hodlá stát jedním z kandidátů na prezidenta v příštích prezidentských volbách.