Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Slavná CNN v České republice

Zpravodajský kanál CNN známe především ze zahraničních vysílání. Televizní skupina Prima se ale rozhodla, že se rozšíří ještě o jednu televizní stanici. Tato se bude jmenovat CNN Prima News a bude již devátým členem skupiny Prima. Kdy bude tento nový kanál spuštěn, není bohužel jasné, protože provozovatel stanice se snaží zajistit dostatečnou kvalitu. Může se tak stát v horizontu několika měsíců. Nicméně se počítá s tím, že již v prvním čtvrtletí roku 2020 dojde ke zprovoznění televizní stanice CNN Prima News.

Nové zpravodajské studio

Zprovoznění nové stanice je závislé také na tom, že se produkce kanálu bude stěhovat do nového sídla – jedná se o budovu na pražské Vinici. A právě v tomto novém sídle bude zpravodajské sídlo společnosti. Poté, co proběhne samotné vybudování sídla, bude probíhat stěhování redakce a provozní režim nového kanálu. Asi měsíc nebo dva se budou testovat veškeré funkce, které stanice musí před „ostrým“ spuštěním splňovat.

Nové sídlo společnosti

Zde jsou rychlá fakta o stěhování a novém sídle v budově na pražské Vinici:

  • Stěhování má probíhat v listopadu roku 2019.
  • O stěhování bylo již definitivně rozhodnuto v roce 2017.
  • V současné době sídlí Prima na pražské ulici Na Žertvách.
  • V budově na Pražské Vinici dříve sídlila společnosti Vodafone.

A jak je to s novou televizní stanicí?

Zatímco otázka toho, kde firma sídlela a kam se bude stěhovat, pro vás může být zajímavostí, která se vás až tak nedotkne, můžete se ptát, pro koho bude stanice určena. Vedení společnosti Prima slibuje, že nová zpravodajská stanice CNN Prima News bude dostupná v terestrickém vysílání i na kabelových a satelitních příjmech. Těšit se můžete na nejrůznější zpravodajství po sedm-l dní v týdnu a samozřejmě v českém jazyce (navzdory anglickému názvu stanice).