Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

S pořadem Moje zprávy má problém RRTV

Kdo sleduje TV Barrandov pravidelně, ten o tom ví. Stejně tak o tom ví také pravidelný čtenář našeho magazínu, kde jsme vás již informovali o zajímavé změně. Zde byla každodenní zpravodajská relace označena jako Naše zprávy. Ta však byla zrušena a byla nahrazena pořadem, který nese název Moje zprávy. Jak už se podle názvu očekává, hlavní postavou se stal Jaroslav Soukup.

Zpravodajská relace?

Samotná TV Barrandov v souvislosti s novinkou uváděla, že pořad Moje zprávy má být ryze zpravodajskou relací, kde se jenom změní moderátor a  také hlavní zaměření. Jak se ale ukazuje, pravda to zase až tak není. To ostatně nevidí jenom samotní diváci, ale vidí to také RRTV. A ta se proti danému pořadu začala jasně vymezovat v tom smyslu, že ho za pořad zpravodajský rozhodně nelze považovat.

Výtka je jasná

RRTV se nejenom přímo ohradila, ale také zaslala TV Barrandov jasné upozornění, které souvisí s tím, že pořad Moje zprávy má zavádějící název, který může evokovat zpravodajství, ale ve skutečnosti ho nepřináší. A to mimo jiné i proto, že přímo neinformuje, nepodává zprávy, ani fakta o událostech. Hlavní výtka pochopitelně směřovala i na to, že v pořadu převažuje subjektivita nad objektivitou. To by sám osobně nebyl problém, pokud by nešlo o dané označení pořadu.

30 dní na vyřešení problému

TV Barrandov má v souvislosti s tím také lhůtu v délce 30 dní, během které musí daný problém vyřešit, aby neodporoval standardům, které RRTV hlídá. V úvahu tak přicházejí dvě věci. Buď se změní koncept pořadu, aby skutečně šlo o zprávy. Druhou možností je to, že se změní samotný název. Televize se k tomuto zatím nijak konkrétně nevyjádřila. Ať už se stane cokoliv, dá se očekávat, že samotný pan Soukup to nenechá bez povšimnutí a právě výtka od RRTV se stane jedním ze zajímavých témat, kterému se bude v jednom ze svých pořadů jistě věnovat.