Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Regiony ČT24 jako nový pořad

Česká televize přichází s novým pořadem. Již v minulém týdnu jsme vás informovali o tom, že se Regionalnitelevize.cz rozhodla vytvořit tematický blok vysílání, který bude stejný po celé České republice a který bude zaměřený právě na jednotlivé regiony. A s něčím podobným přišla i veřejnoprávní Česká televize. Její pořad nese název Regiony ČT24 a ten už celkem jasně napovídá, jaké bude jeho zaměření. My se na něho podíváme blíže.

Tematický zpravodajský magazín

Už název Regiony ČT24 jasně ukazuje, že půjde o pořad vysílaný na zpravodajském kanále ČT24, stejně jako ukazuje i to, že půjde o pořad, který bude primárně zaměřený na regionální vysílání. Cílem bude přinést zpravodajský blok, který bude mapovat události celého uplynulého týdne. A to nikoliv komplexně, jako je tomu zvykem u klasických zpráv. Cílem nebude nic jiného, než mapování dění v konkrétních regionech. Díky tomu bude možné zjistit zajímavá fakta spojená s tím, co se dělo v různých koutech republiky a v hlavních zprávách o tom nebylo slyšet. To je hlavní cíl pořadu Regiony ČT24.

Z různých regionálních studií

Zajímavostí pořadu Regiony ČT24 je rozhodně i to, že se bude vytvářet střídavě v různých studiích. Těmi je aktuálně Praha, Brno a Ostrava a tato trojice dokonale mapuje celé území České republiky. Koncept pořadu by však měl být vždy stejný, bez ohledu na to, odkud se vysílá.

Kdy? Každou sobotu

Pokud chcete Regiony ČT24 sledovat, naladíte si je vždy každou sobotu, a to v čase 11:05. Jde o pravidelný termín, ve kterém se dozvíte vše, co se v České republice událo, a to z regionálního pohledu. Moderování pořadu se ujali zkušení lidé z Událostí v regionech. Ti mají k podobným informacím vždy velmi blízko. Též nebude chybět i řada jiných redaktorů, včetně těch, kteří se podílejí také na segmentu pořadů, které jsou označované jako iReportéři.