Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Prodej bulharské televize Nova se neuskuteční. Regulační úřad převod nepovolil

Švédská společnost MTG oznámila, že loni uzavřená dohoda s tuzemskou skupinou PPF o prodeji bulharské Novy se neuskuteční. Důvodem je nesouhlasné stanovisko bulharského regulačního úřadu, který dohlíží na férovost hospodářské soutěže.

MTG hledá nového kupce

MTG v návaznosti na tuto skutečnost zahájila jednání s dalšími zájemci o podíl v největší bulharské komerční televizi. Švédská společnost plánuje během března rozdělit svá aktiva do dvou společností MTG a NENT Group. Bulharská Nova by měla zůstat součástí MTG až do ukončení prodeje.

Nova je jednou ze dvou hlavních komerčních televizních stanic v Bulharsku. Provozuje 7 televizních kanálů a 19 dalších online médií. Dohromady ročně vydělá více než 991 milionů SEK, což je v přepočtu asi 2,5 miliardy českých korun.Zaměstnává přes 650 lidí a jejím největším konkurentem je bTV vlastněná společností CME, která mimo jiné šéfuje i tuzemské televizní stanici Nova.

MTG plánuje do rozvoje bulharské Novy investovat další miliardu SEK, kterou si zajistila od finanční skupiny Nordea. Peníze chce využít zejména k podpoře digitalizace a postupné transformaci klasické mediální společnosti na poskytovatele digitální zábavy.

MTG na ústupu

Švédská společnost MTG se už předloni stáhla z Pobaltí, kde veškerá svá aktiva prodala firmě ProvidenceEquityPartners, která je i majitelem litevského a lotyšského mobilního operátora Bite. Loni dala také sbohem polovičnímu podílu na české televizní stanici Prima. Kupcem se stala firma Denemo Media, jejímiž vlastníky je Vladimír Komár a Ivan Zach. Dále se MTG rozloučila také s maďarským a ruským trhem.

PPF investuje na Balkán

Druhý účastník nepovedeného prodeje, česká skupina PPF, se chce v Bulharsku i nadále věnovat podnikatelským aktivitám. A to především prostřednictvím rozvoje telekomunikačních aktiv ve společnosti Telenor, kterou loni koupila v Bulharsku, Maďarsku, Černé Hoře a Srbsku.

Prodej bulharské televize Nova se neuskuteční. Regulační úřad převod nepovolil