Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Přinese DVB-T2 nové televizní kanály?

Mluví se o tom čím dál častěji. A o čem konkrétně? Pochopitelně o nástup nové platformy pro digitální vysílání, která je označována jako DVB-T2. Spolu s ní může být pochopitelně spojena nutnost nového televizoru, nebo set-top-boxu. A to tam, kde ten stávající nevyhovuje. Dále se velmi často mluví i o tom, zda dojde ke zvýšení programové nabídky. I zde je odpověď celkem jasná.

Budou v DVB-T2 vznikat nové kanály více?

Podle prvotních informací to vypadá, že tempo vzniku nových kanálů pravděpodobně nebude nijak změněno a rozhodně se neočekává, že platforma DVB-T2 přinese určitý boom v tomto směru. Pozorovatelné je to v souvislosti s žádostmi, které přece jenom trvá vyřídit a tak je jasné, že případné nové televize by tak jednaly s předstihem. Stejně tak nedošlo v rámci různých tiskových konferencí ani k tomu, že by se současné tuzemské jedničky pochlubily tím, že by s příchodem DVB-T2 přišly s něčím zcela novým.

Důvodem je nejenom postupné rozšiřování

Je jasné, že pokud začnou nové televizní stanice vznikat, tak to bude až v souvislosti s tím, kdy bude pokrytí plnohodnotné. Pokud by se nyní objevil nový kanál, a to jenom v rámci DVB-T2, je pochopitelné, že by ho mnoho lidí nemohlo sledovat. A z toho plyne nejenom jejich naštvání, ale pochopitelně i to, že by se kanál zbytečně připravoval o lepší sledovanost. I proto se daná změna zatím nechystá a žádné výrazné novinky neočekávejme.

Důvodem je i placená televize

Druhým důvodem, proč se žádný boom v s rozšířením DVB-T2 neočekává, je i to, že když už se někdo rozhodne pro spuštění nového kanálu, tak velmi často přemýšlí i nad tím, že se zařadí pod křídla kabelových, nebo satelitních poskytovatelů. Tedy do oblasti placené televize, která dnes přece jenom dokáže nabídnout mnohem více, než je tomu u klasiky, která je bezplatná a která obvykle nenabídne ani výběr, ani možnosti.