Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Prima přinese novou zábavnou soutěž

Jak jste mohli v sobotu večer zjistit na obrazovkách, nebo jak jste se mohli dočíst na našich stránkách, tak soutěž 1 proti všem neměla na TV Prima dlouhého trvání a byla předčasně ukončena. Důvodem byla hlavně sledovanost. To však neznamená, že by se televize chtěla soutěžních formátů vzdát a že by se chtěla zaměřit na něco jiného. Potvrzuje to fakt, že Prima ohlásila, že má v plánu uvést zajímavou novinku.

V zahraničí úspěšná soutěž The Wall

Jaký je název dané soutěže? Je to The Wall neboli zeď. Nejedná se o formát, se kterým by přišla přímo TV Prima. Jak už je zvykem, i tady se jedná  formát zahraniční, který lze popsat jako poměrně zajímavý počin. V českém překladu bude mít klasický název, tedy Zeď. I když možná změna ještě není vyloučená, protože o tomto označení se mluví jako o názvu pracovním.

Když se podíváme do minulosti této soutěže, tak byla poprvé odvysílána v roce 2016 na americké NBC. Zde byla v letošním roce odvysílána již třetí řada. Dále se soutěž dostala do více než 20 zemí světa. A je potvrzeno, že Česká republika se mezi ně zařadí. Kdy to bude zatím jasné není.

Důraz na vědomosti

Pokud se podíváme na ukončenou soutěž 1 proti všem, tak musíme říci, že ta byla založena hlavně na odhadu, na štěstí a také na celkové náhodě. Oproti tomu má být ale The Wall neboli zeď soutěží zcela jinou. A to proto, že bude založena na vědomosti jednotlivých soutěžících. Dá se tak přirovnat spíše k těm konceptům, jako známá soutěž Chcete být milionářem? nebo v zahraničí známá soutěž Tipping Point.

Hraje dvojice spoluhráčů

Atraktivitě rozhodně přidává fakt, že soutěž The Wall není postavena na tom, že by soutěžil jenom jeden jediný hráč. Je unikátní v tom, že hraje dvojice hráčů a tak je nutné, aby se jeden spoléhal i na druhého a věřil mu. Díky tomu nemusí být až do konce nic jistého.