Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Nový thriller České televize Vysoká hra poodhalí vazby mezi policií a podsvětím již příští rok na jaře

Je sice teprve léto, ale Česká televize již pomalu odhaluje některé své novinky, na které se diváci mohou těšit příští rok na jaře. Jednou z těch dlouho očekávaných by měl být i dvoudílný kriminální film Vysoká hra, jehož natáčení se v současné době právě dokončuje.

Inspirace skutečnými případy

Thriller Vysoká hra je inspirovaný uznávaným románem Václava Lásky. Václav Láska byl několik let součástí elitního policejního útvaru, a tak vyšel při svém psaní z vlastních zkušeností. Na přelomu tisíciletí se současný senátor za Prahu 5 podílel na vyšetřování několika známých kauz, v čele s Harvardskými fondy či zkrachovalou bankou IPB. Film Vysoká hry je volně inspirovaný několika kriminálními případy, které nebyly bohužel do dnešní doby právně dořešené.

 

Hlavní roli svěřil režisér tohoto kriminálního thrilleru Jiří Svoboda Richardu Krajčovi, který si roli detektiva zahrál například i v dalším oblíbeném seriálu České televize Vraždy v kruhu. V dalších rolích se diváci mohou těšit například na Tomáše Töpfera či Veroniku Arichtevu.

Úskalí moderní techniky

Jiří Svoboda poodhalil i některé informaceo ději chystaného filmu, například že hlavní hrdina policista Tomáš Krása, který pracuje na rozkrývání korupčních afér, si v něm nemůže být jistý vůbec ničím, ani loajalitou svých vlastních kolegů ze zvláštního policejního útvaru. Svoboda ale také zmínil to, na co se svým snímkem snaží upozornit. Jedním z těchto témat jsou například určité nemalé psychosociální změny, které s sebou přinášejí nejmodernější elektronické prostředky, díky kterým mají druzí lidé téměř neomezenou možnost sledovat naše soukromí. Problémem ale bohužel často je, že tyto přístroje nejsou pouze ve vlastnictví policie či jiných pověřených osob, ale v rukou podsvětí a nejrůznějších podvodníků. Vysoká hra navíc poodkrývá i spletité vazby a vztahy mezi policisty ve vysokých funkcích, politiky a již zmíněným podsvětím.