Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Nový seriál České televize Chataři by se na obrazovkách měl objevit příští rok

I když koronavirová pandemie výrazně zpozdila natáčení některých projektů, České televizi se přeci jen daří dohánět ztracený čas a aktuálně již pilně pracuje na novém českém seriálu Chataři. Ten se začal natáčet v květnu na Berounsku a bude se vysílat v příštím roce.

Scénář je dílem dvojnásobného držitele Českého lva Petra Kolečka, režii si vzal na starosti Radek Bajgar. Ve 13 dílech seriálu se představí některá slavná herecká jména jako například Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a další.

Uměle vytvořená osada

Natáčet by se mělo do října, dokud to počasí dovolí, aby se v zimě mohli činit střihači, a na jaře příštího roku by mohlo být hotovo.Děj se odehrává v osadě Záhoří, kterou tvůrci zbudovali na Berounsku. Původním plánem bylo pronajmout si již existující chaty, ale nenašli se ochotní chataři, kteří by byli dokázali obětovat svou nemovitost na celou letní sezónu. Natáčení tedy probíhá v uměle vybudované chatové osadě, zato ale v nádherné přírodě v okolí řeky Berounky.

Nechybí humor, ale i vážná témata a nádherná příroda

Zápletku celého seriálu tvoří především odlišné životní osudy a povahy jednotlivých chatařů. V chatové osadě Záhoří se potkávají velmi odlišní lidé. Někdo je bohatý, jiný volí levici, další miluje tradiční hodnoty. Tito lidé se pak dostávají do vzájemných střetů, které vedou k mnohdy úsměvným, ale velmi realistickým situacím. Nakonec se ale vždycky vrátí k tomu nejdůležitějšímu, k tomu, co vnímají všichni úplně stejně – a to je láska k chatě a přírodě.

Právě chataření, které je pro Čechy tolik typické, vytváří velmi vhodnou živnou půdu pro tragikomické situace, kterých bude seriál plný. Zajímavé také je, že sám autor scénáře, Petr Kolečko, nikdy nechatařil. Během natáčení si ale tento typicky český koníček také zamiloval.