Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Nová verze aplikace iVysílání :D od ČT je přehlednější a atraktivnější

Česká televize je na domácí televizní scéně unikátní v tom, že se poměrně významně věnuje nejen nejzajímavější divácké skupině nad 15 let, ale také dětskému publiku. V průběhu pandemie pro něj vytvořila zvláštní vzdělávací pořad a každý den také vysílá na Déčku pořady určené přímo těm nejmladším. Během léta navíc přichází s další novinkou. Jde o novou verzi aplikace dětského vysílaní iVysílání :D, kterou Česká televize nasadila v prostředí HbbTV. Ta má být přehlednější a nabízet intuitivnější členění i nový zajímavý a trendy design, který je také vizuálně sladěn s webem Déčka. Najdete zde hodiny seriálů a pořadů pro děti, takže se nestane, že by vám na televizi uniklo pokračování oblíbeného pořadu.

Stačí zmáčknout jediné tlačítko

Právě dětské pořady jsou na HbbTV těmi nejpopulárnějšími. Archiv nabízí každý měsíc stovky pořadů a eviduje přibližně dva miliony zobrazení. Funkci červeného tlačítka České televize využívá každý měsíc přibližně půl milionu diváků. Služby HbbTV jsou na kanálech České televize dostupné od května 2012. Funguje to velmi snadno – stačí stlačit na ovladači červené tlačítko, a díky tomu se spustí několik stálých aplikací, které doplňují další informační služby, televizní projekty či významné společenské události. Službu se postupně učí využívat i starší generace, jelikož ovládání je skutečně intuitivní a přehledné.

Pořady ČT kdykoliv, kdekoliv

Díky iVysílání je možné pořady České televize sledovat také na počítači nebo tabletu prakticky odkudkoliv, což je jistě něco, co ocení nejen dospělí, ale právě i děti. Byť to možná není zrovna nejlepší trávní volného času, rodiče často rádi uvítají možnost pustit svým ratolestem nějakou pohádku, která je alespoň chvíli udrží v klidu. Přehlednější aplikace usnadní přístup k pořadům nejen dospělým, ale pravděpodobně i samotným dětem, které bývají při práci s novými technologiemi velmi šikovné.