Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Neobjektivní přístup televize Barrandov stojí stanici další statisíce

Jaromír Soukup by si ve svých pořadech měl začít dávat pozor na pusu. Některé z jeho kauz totiž stojí Barrandov nemalé peníze. To, že si nemůže ani ředitel televize ve svých pořadech dovolit říci cokoli, se tak citelně projeví na bankovním účtu televizní stanice. Regulační rada mu totiž za výroky vyměřila pokutu ve výši 400 tisíc korun. Za co?

Kauzy Jaromíra Soukupa

Je známo, že v tomto pořadu si moderátor Jaromír Soukup nebere žádné servítky a řekne, co mu na jazyk přijde. Otázkou je, nakolik jsou jeho výroky promyšlené. Když se totiž pustil do kritizování Škody Auto, jakožto firmy, která dostává pobídky od státu, ale peníze vyvádí do zahraničí, nedal vedení Škody žádný prostor k tomu, aby se mohla hájit. Jeho výroky byly značně výběrové, nepoukazovaly na celou pravdu, pouze na to, co se Jaromír Soukup říci rozhodl.

Musí Barrandov platit pokutu?

Regulační rada dohlíží na vysílání televizí a rádií. Platnost pokuty ale může Barrandov napadnout – v tom případě ale bude následovat soud. A podle Jaroslava Soukupa se tak skutečně stane, protože právníci Barrandova v současné době skutečně pracují na soudní žalobě. Podle ředitele je to pokus o cenzuru. Podle něj nepotřebuje vyjádření třetí strany, protože o veřejné prostředky, které ve svých databázích vytváří a kontrolují státní instituce.

Nejedná se o první pokutu

A nejedná se o jedinou pokutu a pochybení televizní stanice Barrandov:

  • Již 200 tisíc korun dostala televize za pořad Moje zprávy a reportáž Ryba smrdí od hlavy, která byla prezentována ve snaze ovlivnit postoje diváka ve prospěch záměru tvůrců.
  • Za jednostrannou reportáž Národní divadlo na výletě v pořadu Moje zprávy byla opět prezentovány nehospodárné činnosti Národního divadla, přičemž tento ústav opět nedostal prostor k vyjádření.