Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Názvy kanálů Československé filmové společnosti se sjednotí pod značku CS

Československá filmová společnost, která na našem území provozuje několik televizních kanálů, například CS film, Kinosvět, CS mini či Horor film, chystá v souvislosti se změnami ve svém vedení od prosince letošního roku určité změny.

Sjednocení názvů televizních stanic

Novým majitelem Československé filmové společnosti je od letošního února slovenská mediální skupina Joj. Jednou z plánovaných změn je přejmenování některých televizních stanic, z důvodu sjednocení jejich názvu a s tím související snazší orientace pro diváka. Souhlas k přejmenování kanálů společnosti dala i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Názvy stanic by se měly sjednotitpod společnou značkou CS.

Názvy televizních stanic, které ve svém názvu CS mají, tak zůstanou beze změny, jako například u vlajkového kanálu společnosti  CS film. Názvy ostatních se ale změní. Stanice Kinosvět se přejmenuje na CS Mystery, stanice Horor film na CS Horror a současná stanice WAR Svět válek ponese nově označení CS History.

Konec dětského kanálu CS mini

Další změnou bude ukončení vysílání speciálního kanálu pro děti CS mini, který v současnosti vysílá každý den od šesti do dvanácti hodin na stejné frekvenci jako stanice CS film. Jeho vysílání by mělo být k prvnímu prosinci letošního roku ukončeno. Kanál CS film je oblíbený především u starší generace diváků, protože je zaměřen převážně na starší československou filmovou tvorbu do začátku devadesátých let minulého století. Zároveň ale kanál podporuje i nové televizní projekty a také školní a amatérskou filmovou tvorbu.

Profil kanálů ČSFS

Stanice Kinosvět se zaměřuje na nejrůznější dokumenty například z oblasti historie, vědy a techniky, přírody, vesmíru či umění. Horor Film, jak vyplývá již z názvu, je stanice, která se věnuje výhradně hororové produkci a mystery žánru. Kanál je určen především pro mladší diváky, kromě klasických hororových filmů a minisérií se v programu stanice objevuje i produkce studentů filmových škol.