Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Možná se dočkáme nového kanálu Terapie TV od vydavatele odborných časopisů

Je dost možné, že se brzy dočkáme nového televizního kanálu s odborným zaměřením na zdravotnictví, farmacii a podobná souvisejících témat. Těch zatím není v češtině příliš velké množství a nemají u nás moc široké zaměření. Vše je ale ještě jen ve fázi přípravy. Každopádně vydavatelství odborných časopisů s názvem Ambit Media zažádalo regulační orgán o udělení licence pro vysílání svého budoucího televizního kanálu. Ten by měl nést název Terapie TV – zkratkou TVT.

O vydavatelství Ambit Media

Ambit Media je zajímavé české vydavatelství odborných časopisů se specializovaným zaměřením. Společnost funguje od roku 2006, kdy začala vydávat svůj první časopis, a její sídlo je v Praze. Aktuálně je vydavatelství zaměřeno především ta témata z oblasti zdravotnictví, farmacie a umění.Mezi jeho odborně zaměřené tituly patří Česká a slovenská neurologie a neurochirurgie, Gastroenterologie a hepatologie, Klinická onkologie, Kardiologická revue – Interní medicína. Z hlavních časopisů společnosti se specifickým zaměřením můžete znát například:

  • art+antiques– téma umění, architektura, design a starožitnosti
  • Florence – tematické zaměření na všeobecné sestry a další nelékařský zdravotnický personál
  • Terapie – tematické zaměření na lékaře, ale také další profese jakomanažery a odborníky pracující voblasti farmacie a zdravotnictví

Bude nová televizní stanice?

Společnost Ambit Media se do dnešní doby zaměřovala jen na vydávání tištěných časopisů a žádné TV vysílání sama neprovozovala. To se však možná v brzké dobězmění a bude mít vlastní novou TV stanici, která se dle všeho očekávání bude nejspíše držet témat shodných s publikovaným tiskem. Kanál Ambit Mediaby navíc měl nést shodné jméno s jedním z vydávaných odborných časopisů – Terapie. Konkrétně se tedy stanice bude jmenovat Terapie tv.Ambit Media žádá již Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o licenci na tento TV program, který by měl běžet v kabelových systémech.