Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Ligový fotbal možná i na neplacených kanálech

Jaký je dnes trend v oblasti sportovních přenosů? Lze ho charakterizovat celkem jednoznačně. Kdo nemá peníze, ať se nedívá. Chceme tím říci, že se řada sportovních přenosů dostává stále více na placené sportovní kanály. A to nejenom v případě velkých událostí, ale i v případě klasických přenosů z tuzemských lig. Příkladem je třeba fotbal.

O práva se uchází Jaromír Soukup

Toto jméno je poslední dobou tak známé, že se málokdo vůbec diví tomu, do jakých oblastí má zájem TV Barrandov ještě přijít. Zde ale musíme objektivně říci, že to může být ku prospěchu věci. Právě Soukup se totiž vyjádřil v tom smyslu, že by chtěl nabídnout ligový fotbal opět širšímu počtu fanoušků. A to jednoduše tak, že by byl vysílán na neplacených kanálech, v rámci klasické pozemní sítě. Naladit si ho tak bude moci většina sportovních fanoušků.

Půjde o peníze    

Kdo vysílací práva získá, má v rukou hlavně každý z žadatelů. A to podle toho, kolik peněz předloží. Dané nabídky přijímá Ligová fotbalová asociace, která je pochopitelně vyhodnotí. Aktuálně je vítězem společnost Pragosport, která má daná práva za 150 milionů korun za rok. Pokud se vám to zdá jako celkem nízká suma, nejste sami. To stejné tvrdí i Jaromír Soukup, který má v plánu mnohem lepší nabídku.

Od roku 2020

Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by to znamenat, že mediální agentura Médea a televize Barrandov získají vysílací práva počínaje létem roku 2020 a konče rokem 2024. Tedy na celé 4 roky. Pokud vše klapne, byl by to pro televizi Barrandov poměrně zajímavý úspěch. I když sport do konceptu vysílání příliš nezapadá, jistě se najde mnoho fanoušků, kterým to bude úplně jedno a právě díky možnosti sledovat ligový fotbal si daný kanál naladí. Vše je ale zatím jenom v počáteční fázi. Uvidíme, jaký výsledek nakonec Logová fotbalová asociace při rozhodování přednese.