Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Komediální seriál Most míří na televizní obrazovky

Česká televize ve svých řadách od 7. ledna 2019 přivítá nový osmidílný seriál Most, pod nímž se podepsali (společně již pošesté) scénáristé Petr Kolečko a Jan Prušinovský, kteří jsou divákům jistě známí především ve spojitosti s úspěšným Trpaslíkem, taktéž vysílaným ČT.
Po přečtení prvních informací vypuštěných do světa a prohlédnutí seznamu hereckého obsazení je jasné, že se určitě máme na co těšit.

Co prozatím víme

Prostředí, ve kterém se děj bude pohybovat, naznačuje již samotný název seriálu. Město Most skýtalo filmařům útočiště pro většinu natáčených scén a prostor zahrát si v seriálu dostalo přes 800 místních komparzistů.
Ambicí není cílit příběhem na konkrétní osoby žijící v Mostě a tím je nálepkovat. Autoři se nechali slyšet, že se v seriálu mohou objevit témata, která jsou pro město signifikantní, ale hlavní myšlenkou bude spíše konkrétní příběh, jenž se jednoduše odehrává v Mostě. Rozhodně nemáme v seriálu hledat každodenní realitu města.

Široká škála použitých lokací pak zahrnuje například restauraci Severku, Autodrom, nemocnici, OC Centrál, kostel Nanebevzetí, hotel Cascade, místní knihovnu, Chánov nebo restauraci Kalendu. Pro obyvatele Mostu i ostatní diváky bude tedy jistě zajímavé sledovat místní prostředí na televizní obrazovce.

Seriálem k dobré věci

"Most" má již za sebou několik projekcí, kdy se poprvé ukázal na festivalu televizních a online seriálů SerialKiller v Brně. V mosteckém Kosmosu pak proběhla projekce pro spolupracovníky, kteří se na natáčení seriálu přímo podíleli a exkluzivních předpremiér se dočkalo ještě pět dalších měst.

Výtěžek všech projekcí nakonec posloužil dobré věci, protože putoval na konto Hospicu v Mostě.

Obsazení, které láká

Diváci se mohou těšit na opravdu zajímavé herecké obsazení.
Za zmínku stojí například Martin Hofmann, Erika Stárková, Filip František Červenka, Michal Isteník, Zdeněk Godla, Cyril Drozda, Vladimír Škultéty, Jitka Čvančarová, Jiří Schmitzer, Taťána Medvecká, Leoš Noha, Jan Cina a další.