Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Kdo má práva na hokejovou extraligu?

Hokej je u nás velmi oblíbeným sportem. Nejenom na mezinárodní úrovni, kdy lidé pravidelně sledují MS v hokeji, ale také na úrovni tuzemské nejvyšší klubové soutěže. Tedy extraligy. Lidé nevyrážejí jenom na stadiony a do barů, ale zůstávají i doma, kde si zapnou televizi. A pro ně je důležitá informace spojená s tím, kdo získal právě na hokejovou extraligu.

ČT Sport

Veřejnoprávní televize, konkrétně kanál ČT Sport již vysílá hokejovou extraligu skutečně velmi dlouho. A jinak tomu nemá být ani nyní. I když to vypadalo, že hokej nezíská, nakonec to pro fanoušky dobře dopadlo a televize podepsala smlouvu se společností BPA. A to na práva vysílání Tipsport extraligy, které budou platit celých pět let, a to až do roku 2023.

Kdo bude chtít extraligu n ČT Sport sledovat, pro toho máme informaci, že práva má na vysílání těch zápasů, které se budou odehrávat v úterý a také v neděli. Tedy dvakrát v týdnu. Plusem je také to, že bude možné vidět jak vyřazovací boje, tak i samotné finále. A proč je to pro mnohé fanoušky dobrá zpráva? Jelikož kanál lze naladit v rámci volně šiřitelného vysílání.

O2 TV Sport

Sportovní přenosy se střevíce dostávají také na placené televizní kanály. A jedním z nich je rozhodně i 02 TV Sport. A právě toto je televizní stanice, o které můžeme říci, že i té se povedlo získat konkrétní práva na vysílání Tipsport extraligy. A bude je mít také do roku 2023. Oproti České televizi měla přece jenom lepší výchozí pozici, díky čemuž má určitou exkluzivitu. A to v tom, že hokej se bude na tomto kanále vysílat ve středu, v pátek, a také v sobotu. Tedy tři dny v týdnu. To je pro mnoho hokejových fanoušků lehké zklamání. A to z toho důvodu, že mluvíme o placené televizi a tak je nutné si za dané kanály platit. Kolik to bude, pochopitelně záleží na zvoleném programovém balíčku, kterých je několik.