Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

JOJ Group posiluje na českém trhu

Společnost Slovenská produkční, která je vlastníkem několika společností držících licenci televizních stanic JOJ Gropu, koupila Československou filmovou společnost. Do svého portfolia tak zařadila kanály CS film, CS mini, Horor film, War TV a Kinosvět a on-line video portál Film popular. Cena, za kterou byla tato akvizice uzavřena, nebyla zveřejněná a její schválení ještě musí projít Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Slovenská produkční v Česku již prostřednictvím firmy Magical Roof, ve které drží podíl i mediální společnosti Daniela Křetínského, provozuje kanál JOJ Family.

Další rozvoj do budoucna

Podle statistik ATO-Nielsen Admosphere denně kanály CS film, CS mini, Wat TV a Kinosvět sleduje 257 tisíc diváků starších patnácti len. Jedná se přitom, kromě stanice Kinosvět, vesměs o placené kanály. JOJ Group tak významně rozšíří svou nabídku, která je zaměřená na cílové diváky a podle vyjádření jejich představitelů hodlá stanice rozvíjet a zatraktivňovat a také investovat do nákupu techniky.  To se zamlouvá i dnes již bývalým majitelům společnosti Leoši Pohlovi (75 %) a Janu Jurkovi (25 %), který uvítali, že jejich firma získala strategického partnera, který má všechny předpoklady pro to, aby jí dál rozvíjel. Za rok 2017 vykázala Československá filmová společnost obrat přes 49 miliónu korun a zisk 3,5 milionu. V rámci obou zemí si kanály předplácí více než 1,8 milionu diváků. Horor film vysílá šest hodin denně, od půlnoci do šesté ranní. Poté na stejné frekvenci nastupuje stanice CS Mini, kterou od polední dvanácté hodiny střídá CS Film vysílající do půlnoci.

Víc nabídky v portfoliu

Nová velká akvizice přinese pro Slovenskou produkční významné rozšíření nabídky. České stanice se tak stanou dalšími kanály, které již provozuje spolu s dvaceti internetovými portály:

-        JOJ

-        JOJ PLUS

-        WAU

-        Rik

-        Tuki TV

-        JOJ Cinema

-        JOJ Family

JOJ Group tak patří k nejvýznamnějším televizním komerčním hráčům na Slovensku a v Česku, kde také působí na mediálním trhu.