Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Hokej v květnu opět dominoval

Je více než jasné, že pokud jde o tematické pořady, jasně na televizních obrazovkách dominují sportovní utkání. Ostatně potvrzují to také ryze sportovní televize, které od rána do večera nic jiného nedávají. A protože se v květnu pravidelně koná i Mistrovství světa v hokeji, které je již u konce, podívejte se s námi na to, jak bylo úspěšné. Pokud se nejprve ohlédneme za loňským rokem, tedy MS v hokeji, které se konalo v Rusku, tak musíme říci, že přímé přenosy se průměrně nesly ve sledovanosti, která pokrývala 59 procent všech, kteří se na TV dívali.

Jak tomu bylo v letošním roce?

I když jsou letošní čísla o něco menší, stále musíme říci, že hokej poměrně táhne a sledovanost přímých přenosů nebyla nijak malá. Pravidelně mělo zápasy zapnuto 44 procent televizních diváků. Dané nižší číslo může být pochopitelně spojeno s vysílacím časem, jelikož rozlosování bylo takové, že většina utkání se hrála odpoledne. Pokud tedy šlo o všední den, bylo více než pochopitelné, že mnoho lidí se k televizi nedostalo. Někteří tak sledovali zápasy prostřednictvím textových online zpráv, jiní dali přednost rádiu a někteří zvolili i možnost naladit si TV online, tedy na našem webu.

Napříč všemi generacemi

Sledování hokeje bylo populární v podstatě ve všech sledovaných cílových skupinách 15+.Opomíjet nesmíme také informaci, že hokej zcela pochopitelně zajímal více muže než ženy, ale to rozhodně není informace, která by byla jakkoliv výjimečná. Na co dále nesmíme zapomínat, to je také fakt, že nejvíce byly televizní utkání sledovány na veřejnoprávním kanálu, a to na ČT 4 Sport, který je dostupný téměř všude a pochopitelně také zcela zdarma. Na tento kanál se dívalo 95 procent hokejových fanoušků, kteří měli zapnutou televizi a sledovali přímý přenos. A to pochopitelně našeho týmu, který v konečném pořadí skončil na sedmém místě.