Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

E-gaming nabírá na intenzitě, věnují se mu i televize

Elektronické sporty zatím v Česku nejsou nijakou samozřejmostí, většina laické veřejnosti o nich netuší. Jen pár zasvěcených ví, jak obrovskou komoditu do budoucna představují. I proto jim je věnována narůstající pozornost.

Hrát hry může být výdělečný podnik

E-gaming, nebo e-sport v Česku nemá zatím hluboké kořeny ve smyslu všeobecného povědomí. Pro mnoho lidí jsou borci sedící před hrací konzolou s ovladačem v ruce, či u počítače, svírající myš, pořád jen tlupou znuděných puberťáků, kteří mrhají svým životem. Hodně lidí by se asi divilo, kdyby zjistilo, jak obrovskou hráčskou základnu tento „sport“ už má i v Česku, že existuje federace, která má svá pravidla a že celosvětově se tento sport těší obrovské popularitě. Dokonce tak veliké, že národní federace usilují o zařazení e-sportu do olympijských her. Hráčskou vášeň hojně podporují také obrovské firmy, které v tomto odvětví vidí budoucnost. A tak se pořadatelé turnajů mohou radovat, protože se jim začíná dostávat nejen exkluzivní finanční podpory, ale také mediální pozornosti. Profesionální hráči si z pouhé zábavy udělali zdroj příjmu. Dotace turnajů se počítají na desítky miliónů korun.

Vysílání ve 40 zemích světa

Jednou z televizních stanic, která se věnuje e-sportu je GinxEsports TV, která vysílá ve více než 40 zemích po celém světě. Její vysílací portfolio tvoří přenosy z menších národních turnajů, ale také z některých megalomanských světových mistrovských soutěží, zprávy, talk show, či dokumentární filmy a nejrůznější reportáže v HD i SD rozlišení. Nechybí zajímavosti ze světa e-sportu, rozhovory se zajímavými představiteli tohoto odvětví, nejrůznější soutěže a zábavní pořady. Přináší přehled, co se ve světě e-gamingu děje a vysílá 24 hodin denně. Ginx je největší světovou sítí v segmentu e-sportu.