Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Digi TV vrací kanály AMC

Jedná se o celkem dlouhodobou kauzu, v rámci které je postihován především divák. Tedy ten, který využívá služeb Digi TV. Když se podíváme na samotný začátek, tak se týká faktu, že tento poskytovatel placené televize nabízel i kanály společnosti AMC, kam se řadí Sport 1, Sport 2, stejně jako Minimax, Jim jam, ale i Spektrum, TV Paprika, nebo původní a klasický AMC. Došlo však k tomu, že kanály znenadání zmizely.

Ukončení vysílání na začátku září

Došlo k tomu, že Digi TV přestala danou škálu kanálů nabízet, a to hned začátkem září. Pochopitelně to vadilo nejenom divákům, ale vadilo to samotné skupině AMC, která argumentovala tím, že vypnutí nekoresponduje s uzavřenými smlouvami. Do všeho se rychle vložil soud, který přinesl předběžné patření spojené s faktem, že Digi TV musí dané kanály do nabídky vrátit. Stalo se tak zhruba v polovině září.

Jednání nejsou úspěšné

Od té doby došlo k řadě jednání mezi zástupci Digi TV a mezi zástupci AMC. Jak se ukázalo, nic konstruktivního se však neobjevilo. Důvodem bylo hlavně to, že AMC požaduje zařazení programů do klasických balíčků, zatímco Digi TV nabízí speciální balíček, kde budou obsaženy jenom tyto programy, které si mohou diváci zakoupit zvlášť. Kompromis je zatím v nedohlednu.

Programy jsou opět v nabídce

I když soud vydal předběžné opatření již v zhruba v polovině září, tak si Digi TV dávala na čas a programy byly do nabídky vráceny až v průběhu října. Jde ale pouze o vyhovění soudu, jelikož celá kauza se ještě potáhne. To proto, že ani jedna strana nechce ustoupit. Vzhledem k předběžnému opatření, které soud vydal, se však dá očekávat, že v lepší vyjednávací pozici jsou lidé z AMC. To by mohlo potěšit více než 100 000 domácností, kteří sledují svou televizi skrz operátora Digi TV. Ti by se v budoucnu nemuseli obávat toho, že jim programy z nabídky jednoduše zmizí.