Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

ČT prodává a kupuje zajímavé pořady

Pravidelný veletrh v Cannes je spojený nejenom s přehlídkou televizní tvorby, ale je spojený také s tím, že zde mohou jednotlivé televize prodávat, ale i kupovat pořady. To stejné činí i veřejnoprávní Česká televize. Pokud se podíváme na její prodej, musíme říci, že se jí celkem dařilo, jelikož prodala seriál Labyrint, a to do Japonska. Zaměřila se však také na koupi vysílacích práv, díky čemuž bude možné na obrazovkách v budoucnu vidět několik zajímavých novinek. A jaké to jsou? Podívejme se.

Zajímavé seriály a sitcomy

Tím musíme začít. Nejprve se zaměříme na osmidílnou sérii, která nese název Půlnoční slunce. Za ní stojí stejní tvůrci, jako za úspěšnou kriminálkou Most. Tento seriál se však bude odehrávat v důlním městečku, a to v severní části Švédska. Pokud nepatříte mezi milovníky kriminálek, ale naopak hledáte něco zábavného, potěší vás práva k sitcomu, který se jmenuje Červený trpaslík. Konkrétně jde o práva k další premiérové řadě. Nejenom skalní fanoušci musí být potěšeni.

ČT kupuje i unikátní novinky

Nejenom, že veřejnoprávní televize vsadí na to osvědčené. Nezapomínejme také na to, že se nebojí investovat i do skutečně zajímavých novinek. Jednou z nich je takzvaná historická fikce. Název třídílné minisérie nese název SS – GB a je založena na situaci, kdy by Británie nad Německem vyhrála válku. Pro milovníky historie dokonalá volba. Dále neopomíjejme ani celovečerní detektivky Inspektor Banks, které staví na klasice britských detektivek.

Nebudou chybět ani filmy

Jste milovníci filmů? Pokud ano, čeká vás skutečně něco exkluzivního. Prvním filmem, který rozhodně stojí za zmínku, je Vlk z Wall Street, který se pyšní oceněním Zlatým glóbem. Nezklame ale ani druhá zakoupená filmová novinka, kterou je Dvanáct let v řetězech. Ta získala dokonce tři ocenění při předávání Oscarů. I zde je rozhodně o co stát.