Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

ČT Art představila nové pořady pro letošní podzim

Na podzim začíná mnoho televizních stanic vysílat své nové pořady a ani Česká televize se svojí ČT Art nezůstává pozadu. V září uvidíte hned dvě nová hlavní překvapení. Na obrazovkách se objeví dokument se zajímavostmi o Národním divadle a takévícedílná sériepojednávající o historii českého loutkářství. K vidění budou i další pořady, které by si žádný milovník kultury neměl nechat ujít.

Národní divadlo: Mýtus a realitaa Česká loutka

Cyklus režiséra Aleše Kisilas deseti díly, jenž byl pojmenovanýNárodní divadlo: Mýtus a realita se objeví na obrazovkách ČT Art už velice brzy. První díl uvidíte již 11. září ve středu. Všemi díly vás bude provázethudebník a filmař Ondřej Havelka. Dozvíte se mnoho zajímavostí a budete sledovat historii Zlaté kapličky od prvotní myšlenky na založení až po současné dění.Další velkou novinkou, kterou na ČT Art brzy uvidíte, je vícedílný pořad Česká loutka. Tento cyklus připravili experti v tomto oboru, přesto je určený široké veřejnosti. Režisérem je Pavel Jirásek.

Další zajímavosti, které na podzim můžete očekávat

Po letních prázdninách se a televizních obrazovkách ČT Art opět objeví jazzman Rudy Link. Také na vás čeká dokument Stroj jménem Arnold. Ten představí všem divákům Artuživot politika, kulturisty a filmové legendy Arnolda Schwarzeneggera.Shlédnout také budete moci několik hudebních koncertů kapel, jako jsou například:

  • Queen
  • U2
  • Monkey Business

ČT Art se také ohlédne za proběhlým festivalem Zlatá Praha. Letos bude probíhat jeho již 56. Ročník, který se uskutečníod 25. do 28. září. Velkou zajímavostí pak bude premiéra ztraceného dílu Písně pro Rudolfa III. Po více než padesáti letech po svém vzniku svou postavu v tomto pořadu opět namluvila Iva Janžurová. Rozhodně se tedy bude na ČT Art na podzim na co dívat. Zatímco na ostatních stanicích začínají nové nebo pokračují tradiční seriály, zde si užijete mnoho kulturních zajímavostí typických pro tuto televizi.