Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

CNN brzy zapojí do zpravodajství také rozšířenou realitu

CNN už během srpna ohlásila, že chystá určité inovace. Ty nyní upřesnila. Mělo by jít zejména o zapojení rozšířené reality do zpravodajství o počasí. Později ji plánuje využít také například ve sportovním zpravodajství nebo v Krimi zprávách. Kromě programových změn chce CNN Prima News zaujmout i novými technologiemi.

Strom, který ukáže sílu větru

Konkrétně se jedná o virtuální strom, který by měl během zpravodajství o počasí demonstrovat například sílu větru. Testování tohoto nového prvku už probíhá nějakou dobu a výsledek už brzy posoudí samotní diváci. Stejně tak se hovoří například o tom, že by bylo možné připravit i vizuální rozdíly hladiny vody v řekách. Jde o poměrně inovativní metody, které rozhodně budou v českém televizním prostředí působit neotřele a atraktivně. Zda však budou mít i podstatnější účel než jen upoutat pozornost, je zatím ve hvězdách. Je jasné, že ze začátku přitáhne nová technologie nové diváky, ale po čase se možná okouká a drahá investice nebude mít na kvalitu samotného zpravodajství zas tak zásadní vliv.

Využití se může najít v různých oblastech zpravodajství

3D grafika se vykresluje na základě pozic kamer a následně se skládá v reálném čase s reálným obrazem. Není to přitom poprvé, co byla tato rozšířená realita zapojena do vysílání CNN Prima. Poprvé ji diváci mohli vidět při startu vesmírné lodi CrewDragon. Předem se v grafice připravil 3D model lodi z NASA, který se pak umístil do systému Orad.

Pokud se rozšířená realita osvědčí a bude pro diváky i moderátory přínosná, Prima nevylučuje její využití také pro prezentaci výsledků nadcházejících senátních a krajských voleb.Zajímavé využití by mohla najít také v Krimi zprávách nebo při zpravodajství o armádě. Tak by bylo možné ukázat třeba protiletadlový obranný systém nebo vylepšení na Pandurech. Vše je ale otázkou času a zpětné vazby od diváků i moderátorů.