Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Česká televize otevírá dvě nová zpravodajská studia

Česká televize se rozhodla rozšířit řadu svých zpravodajských studií. K naposledy otevřeným studiím v Hradci Králové a Českých Budějovicích doplní svou základnu ještě o další dvě. Ty se budou nacházetv Plzni a v Ústí nad Labem, což bude pro televizi výrazná regionální vysílací posila. Jejich spuštění je naplánované již na pondělí 16. září 2019.

Posila v podobě nových studií

Po otevření studií v Hradci Králové a Českých Budějovicích přichází Česká televize s další výraznou regionální posilou, která bude fungovat již od pondělí 16. září 2019. ČT se výrazně odlišuje mezi ostatními velkými televizními stanicemi právě v silném regionálním zázemí a v pravidelném přinášení informací o dění na různých místech České republiky. Také má celkově nejhustší síť svých zahraničních zpravodajů. Nejnovější studia ČT se budou nacházet ve městech:

  • Plzeň
  • Ústí nad Labem

Vybavení a prostory nových studií budouvelice moderní. Návrh vychází z projektové dílny nedávno zesnulého architekta Michaela Klanga. Ten pracoval i na podobě studií v Hradci Králové a v Českých Budějovicích, jež byly otevřeny před třemi lety. V Plzni i v Ústí nad Labem se v prostorech s hlavními i vedlejšími menšími studii bude nacházet odbavovací režie, mobilní přenosová technika i zpravodajská střižna.

Regionální vysílání České televize

Česká televize se věnuje výrazně hodně regionálnímu vysílání, což není u velkých celorepublikových stanic v České republice obvyklé. Svým divákům nabízí ČT každý den téměř dvě hodiny regionálního zpravodajství a samozřejmě nepřetržité vysílání ČT24, kde můžete také vidět informace z různých míst v ČR.Regionální zpravodajci mají za úkol zejména zpracování reportáží pro pořad s názvem Zajímavosti z regionů. Dalším hlavním úkolem, který nová zpravodajská studia čeká, je tvorba příspěvků pro relaci Události v regionech, které můžete sledovat pravidelně na stanicích ČT1 a ČT24.