Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

Bylo zahájeno vysílání ukrajinské TV 1+1

České Radiokomunikace zahájily 11. dubna vysílání ukrajinské televize 1+1. Vysílání je k dispozici na území celé České republiky a je bezplatné. České radiokomunikace signál ukrajinské komerční televize zařadily do DVB-T2 Multiplexu 23. Vysílání by mělo běžet, dokud to bude třeba. Televizi je aktuálně možné naladit v rámci pozemního digitálního televizního vysílání prostřednictvím automatického ladění.

Vysílání ukrajinské televizní stanice pomůže udržet ukrajinským občanům v Česku kontakt s informacemi o dění v domovské zemi v jejich rodném jazyce. Vysílání televize 1+1 poběží 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jako pozitivní vnímá toto vysílání i ministr průmyslu a obchodu ČR Jozef Síkela. Uvedl, že rozumí tomu, jak důležité je pro lidi prchající před ruskou agresí udržet si pravidelný kontakt se svou vlastí. Ministerstvo průmyslu a obchodu už podle něj koordinuje pomoc, kterou ukrajinským uprchlíkům poskytují mobilní operátoři v Česku. Spuštění vysílání ukrajinského televizního kanálu 1+1 na našem území je podle Síkely dalším způsobem pomoci, a proto to velmi vítá.

Televize 1+1 vysílá již téměř 27 let a je jednou z nejsledovanějších kanálů na Ukrajině. Stanice 1+1 původně začínala jako ryze filmový kanál. Nyní se však, stejně jako ostatní ukrajinských stanic, zaměřuje na informace o vývoji válečného konfliktu. Před válkou na Ukrajině měla 1+1 podobnou programovou skladbu jako naše TV Nova. Na programu měli ukrajinskou obdobu Výměny manželek, talentových soutěží či „snídaňového“ pořadu.

Do Česka se dostal také televizní program pro děti. Mediální skupina Nova se dohodla s ukrajinskou firmou 1+1 Media na distribuci dětského programu PlusPlus. Tento kanál mohou ukrajinské děti sledovat na portálu Nova Plus. PlusPlus TV je animovaný, zábavně vzdělávací kanál pro děti předškolního a školního věku. PlusPlus nabízí vlastní pořady, zahraniční animované seriály nebo například oblíbené pořady Disney.