Přihlášení
Přihlašovací email:
Heslo:
Registrovat

ABC TV - nová teleshoppingová stanice na našich televizních obrazovkách

Již brzy se můžeme v České republice těšit na novou televizní stanici ABC TV, která se zaměřuje především na teleshopping. Společnost ABC TV broadcasting totiž získala potřebnou licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která stanici licenci udělila při svém posledním zasedání, které se konalo na začátku letošního června.

Jak novou stanici naladit?

Nová stanice ABC TV by měla být šířena prostřednictvím společnosti Program Digital, konkrétně v jejím pozemním multiplexu Regionální síť 7. Bude se tak jednat již o druhou teleshoppingovou stanici, která se v tomto multiplexu objeví, již před nedávnem totiž ve stejném multiplexu začala vysílat jiná teleshoppingová stanice s názvem TV Galerie. ABC TV by měla na našem území vysílat dvacet čtyři hodin denně v českém jazyce a nejvýznamnější částí její produkce bude, jak již bylo uvedeno výše, nabízení nejrůznějších výrobků a služeb, tak zvaný teleshopping.

Profil nové stanice ABC TV

ABC TV by měla vysílat především teleshoppingové pořady, které na rozdíl od běžné reklamy budou trvat přibližně patnáct minut. Většina těchto pořadů bude využívat nějakou známou osobnost, která v pořadu bude prezentovat jeden konkrétní výrobek či službu. Nabídka teleshoppingových pořadů ABC TV by měla být velmi široká, aby byla určena co možná nejrozmanitějšímu spektru diváků.  Jak bude nová teleshoppingová stanice na našem trhu úspěšná, není zcela jisté, neboť už v minulosti na našem území vysílaly i další teleshoppingové stanice, například TOP TV, Active TV či Inzert TV, ale bohužel příliš neuspěly.

Pro úplnost ještě dodejme, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila televizi ABC TV licenci k šíření prostřednictvím televizních vysílačů na dobu dvanácti let a společnost ABC TV broadcasting je vlastněna dvěma vlivnými podnikateli Zdeňkem Slámou a Zoltánem Dioszegim.